Verva Street Racing
Wstęp wolny
8 WRZEŚNIA 2018, KRAKÓW, START: 13:00
UL. STANISŁAWA LEMA | PARK LOTNIKÓW POLSKICH

Atrakcje

strefa akcji

Szybkie samochody, spektakularne pokazy motoryzacyjne oraz emocjonujące wyścigi! – Wszystko w kilku blokach tematycznych, które zapewnią nam kilka godzin motoryzacyjnych emocji! Strefa akcji, zlokalizowana na specjalnie zaaranżowanym, bezpiecznym torze na ul. Stanisława Lema stanie się sercem tegorocznej edycji VERVA Street Racing.

fmx

FMX to dyscyplina, która wyewoluowała ze zwykłego motocrossu. Zawodnicy na zmodyfikowanych i odchudzonych motocyklach wykonują ewolucje po wyskoku ze specjalnie przygotowanych ramp. Tegoroczne pokazy FMX w ramach VERVA Street Racing zaprezentuje Freestyle Family wspólnie z Partnerem imprezy – Monster Energy. W skład Freestyle Family wchodzą najlepsi polscy zawodnicy freestyle motocross i innych dyscyplin, których łączy wspólna miłość do sportów ekstremalnych.

samochody wyścigowe

Jak co roku VERVA Street Racing to rzadka okazja do podziwiania pojazdów z najszybszych serii wyścigowych w Europie i na świecie. Na torze zlokalizowanym na ul. Stanisława Lema zobaczymy:

Radical SR8 RX  – brytyjska konstrukcja zaprojektowana po to, aby bić rekordy na torach wyścigowych. Moc silnika 460 KM przy wadze 690 kg pozwala rozpędzić się do setki w zaledwie 2,7 sekundy.

Maserati Granturismo MC GT4  rywalizujący w wyścigach serii GT4 European Series, dysponujący silnikiem V8 o pojemności 4,7 l i mocy 480 KM, osiągający maksymalną prędkość 305 km/h.

Ligier JS P3  to samochód wyścigowej kategorii prototypów LMP3, który startuje m.in. w wyścigach European Le Mans Series oraz innych wyścigach typu endurance w zachodniej Europie. Silnik 5.0 V8, moc 420 KM. Waga 900 kg.

Tatuus PY 012  czyli wyścigowy samochód kategorii prototypów CN2. Jego moc to 260 KM, a waga to tylko 535 kilogramów. Dzięki tym parametrom z łatwością podejmuje na torach auta kategorii GT3 o około dwukrotnie większej mocy silnika.

CROSS COUNTRY i DAKAR

VERVA Street Racing to również możliwość zobaczenia samochodów i czołowych kierowców startujących w Pucharze Świata Cross Country. Na torze zobaczymy m.in. znanego polskim kibicom Czecha Miroslava Zapletala za kierownicą Forda F-150 Evo, jak również ambasadora VERVA Street Racing – Kubę Przygońskiego. Nie zabraknie również znakomitych motocyklistów ORLEN Team – Macieja Giemzy, Adama Tomiczka, Marka Dąbrowskiego oraz Jacka Czachora.

rallycross

To jedna z najbardziej widowiskowych i emocjonujących dyscyplin sportów motorowych. Wyścigi są rozgrywane na zamkniętym torze o mieszanej nawierzchni – częściowo asfaltowej, a częściowo szutrowej. Pojazdy w serii bazują na popularnych modelach aut, takich jak Ford Fiesta, Citroen DS3, VW Polo, Peugeot 208 czy Audi A1. Daleko im jednak do seryjnych wersji. Turbodoładowane silniki o zwiększonej mocy, ogromne spoilery i wyczynowe konstrukcje sprawiają, że samochody wyglądają, jakby były na sterydach.

Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing w pokazach rallycross swoje umiejętności zaprezentują m.in. Kuba Przygoński (Skoda Fabia Proto), Aron Domżała (Ford Fiesta Proto) oraz Andi Mancin (Fiat 500).

drifting

Drift, czyli jazda samochodem w poślizgu kontrolowanym to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji podczas VERVA Street Racing. Wymaga umiejętności zerwania przyczepności kół z nawierzchnią i jak najdłuższego poślizgu. W rywalizacji nie liczy się czas, ale najbardziej widowiskowa, efektowna i jednocześnie precyzyjna jazda pod dużymi kątami wychylenia. Na torze w Krakowie zobaczymy w akcji ścisłą czołówkę polskich kierowców driftowych, a wśród nich Kuba Przygoński (Toyota GT86), Ola Fijał (Nissan 200SX) oraz Mateusz Fijał (Nissan 200SX). Poza samochodami osobowymi zobaczymy także dwie driftujące ciężarówki.

motocross

W Strefie Akcji oraz na terenie Pit Party nie zabraknie zawodników Akademii ORLEN Team. Jej członkowie regularnie wygrywają imprezy rangi mistrzostw Polski i coraz śmielej poczynają sobie w rywalizacji na najważniejszych zawodach motocrossowych w Europie i na świecie. Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing swoje umiejętności zaprezentują Maks Chwalik, Artur Gałuszka, Mikołaj Stasiak, Wiktor Sobiech, Cezary Lewko, Joanna Miller, Piotr Kajrys oraz Dawid Zaręba.

CIRCUS TRIAL SHOW BY MONSTER ENERGY

Fred Crosset wielokrotnie triumfował w trialowych mistrzostwach rodzimej Belgii, kilkakrotnie w innych krajach Europy i dwukrotnie w USA. Poza trialem startuje w rajdach enduro. Podczas jego pokazu zobaczymy kilku zawodników prezentujących połączenie trialu motocyklowego, freestyle motocross, BMX oraz trialu rowerowego. Całość odbędzie się dzięki Partnerowi imprezy – Monster Energy, wspierającemu jednocześnie samego Freda Crosseta.

Pit Party

Uczestnicy VERVA Street Racing będą mieli okazję obejrzeć ponad 500 różnorodnych, wspaniałych pojazdów. Od samochodów klasycznych, przez budzące podziw supersamochody - luksusowe i szybkie maszyny, aż po nowoczesne auta elektryczne. Motywem przewodnim imprezy jest 10 dekad motoryzacji. Zaprezentowane zostaną najciekawsze pojazdy od narodzin motoryzacji, aż do epoki w której wkraczamy w elektromobilność.

Muzyka

Jak co roku VERVA Street Racing towarzyszą atrakcje muzyczne. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy:

Afromental

Założona w 2004 roku, unikalna grupa prezentująca mieszankę stylów muzycznych z pogranicza rocka i hip-hopu. Zdobywca szeregu nagród, wśród których są m.in. MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award i Superjedynka. Zespół wystąpi z materiałem koncertowym promującym ostatni album „Mental House”.

Fisz Emade Tworzywo

Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Zdobywcy dwóch „Złotych Płyt” polskiego rynku muzycznego, za albumy „Mamut” oraz „Drony”.

Kraków Street Band

Laureaci polskich i międzynarodowych nagród, w błyskawicznym tempie zyskujący popularność w kręgach muzycznych. Zdobywcy tytułów „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015” czasopisma Twój Blues.

strefa rodzinna

W strefie rodzinnej zlokalizowane będą wielkie zjeżdżalnie i zamki do skakania, kule do zabaw na wodzie oraz eurobungee. W kąciku przedszkolaka na maluchów czekać będą doświadczone opiekunki, które pomogą wyzwolić im kreatywność podczas malowania i składania makiet własnych aut. W strefie symulatorów nieco starsi uczestnicy będą mieli szansę zostać kierowcą bolidu Formuły 1, a w strefie Xbox pasjonaci wirtualnej rzeczywistości dostaną do swojej dyspozycji kilkadziesiąt stanowisk do gry na konsolach.

Symulatory posłużą uczestnikom VERVA Street Racing jednak nie tylko do zabawy. Doświadczyć będzie można na nich kontrolowanego zderzenia lub dachowania pojazdu oraz spojrzeć na świat przez alkogogle. Będzie również można zmierzyć swój czas reakcji za pomocą profesjonalnych refleksomierzy.

W strefie straży pożarnej uczestnicy zobaczą najnowsze wozy bojowe, a także wezmą udział w pokazach gaszenia pożarów, ratownictwa i pierwszej pomocy. W strefie akademickiej odbędą się spotkania ze studentami Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej, którzy zaprezentują swoje motoryzacyjne projekty, m.in. pojazd Kropelka oraz zdalnie sterowaną jednostkę do badań kontroli trakcji. Strefa elektromobilności odkryje przed wszystkimi świat tej coraz bardziej dynamicznie rozwijającej się gałęzi motoryzacji.

strefa gastronomiczna

Podczas pikniku będzie można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej serwowanej z food trucków. Nie zabraknie również strefy Stop Cafe, ze specjalną strefą relaksu z pufami i leżakami.